EN

Weendowy Spływ Kajakowy

Trasa, koszty oraz pozostałe informacje

Spływy kajakowe

Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu to gwarancja dobrego samopoczucia. Pozwala on nam się zrelaksować, odpocząć po trudach pracy, zapomnieć o codziennych problemach. Spędzając wspólnie z rodziną czas wolny na łonie przyrody, bliżej się poznajemy, dajemy możliwość wykazania się swym latoroślom umiejętnością pokonywania trudów, obcowania z przyrodą, wyrabiania spostrzegawczości, właściwego reagowania na potrzeby innych, a przede wszystkim sami mamy okazję obserwowania swego dziecka, poznawania jego reakcji w odmiennej niż domowa sytuacji. Weekendowy wypoczynek to również najprostsza i najbardziej naturalna droga do integracji załóg pracy. Ludzie oderwani od swych biurek, stanowisk, laptopów… mogą w końcu porozmawiać o czymś, co ich naprawdę interesuje, poznać swoje możliwości. Dlatego proponujemy Państwu WEEKENDOWE SPŁYWY KAJAKOWE po malowniczej rzece Obrze z noclegami w naszym Ośrodku Wypoczynkowym „NAD OBRĄ”.PLAN WEEKENDOWEGO SPŁYWU KAJAKOWEGO

Zakwaterowania w pięcioosobowych drewnianych domkach letniskowych typu „Brda” (konieczność posiadania własnego śpiwora). Domki to „CZAR PRL-u”, stąd toalety i prysznice (z ciepłą wodą) znajdują się w osobnym budynku, ale rekompensatą tych utrudnień jest cisza, spokój i sędziwy las.
Przy zakwaterowaniu obowiązuje zasada hostelowa, dlatego najlepiej na spływ wybrać się z grupą znajomych, by zapełnić 5-osobowy segment. Można też rozbić swój namiot na terenie OW lub skorzystać z własnej przyczepy kempingowej. Ośrodek „Nad Obrą” posiada wiaty, pod którymi można spokojnie spożyć posiłek oraz zapewnia opał na ognisko. Dwudniowy spływ kajakowy odbywa się po rzece Obrze od RAŃSKA do GÓRZYCY.
Pierwszego dnia płyniemy ok. 17 km z Rańska do Obrzyc. Trasa prosta, łatwa i przyjemna. Można ją pokonać nawet z kilkuletnim dzieckiem. Drugiego dnia płyniemy ok. 19 km z Obrzyc do Gorzycy. Ten odcinek Obry początkowo nie sprawia kajakarzom żadnych trudności, dopiero od Świętego Wojciecha meandry rzeki zmuszają do zwiększonego wysiłku i jeszcze bardziej uatrakcyjniają spływ. W weekendowych spływach kajakowych mogą brać udział osoby bez żadnego doświadczenia kajakowego i biwakowego, gdyż zapewniamy fachową opiekę na wodzie jak i na lądzie.

Harmonogram

Piątek
godz. 18:00 Zakwaterowanie na OW „Nad Obrą” w Obrzycach ul. Leśna 10, 66-300 Międzyrzecz
godz. 19:00 Kolacja przy ognisku
Sobota
godz. 8:30 Śniadanie (w formie szwedzkiego stołu)
godz. 10:30 Wyjazd uczestników naszym transportem do Rańska. Tutaj kompletujemy załogi i po udzieleniu instruktażu – płyniemy
godz. 16:00 Zakończenie spływu. Zabezpieczamy sprzęt
godz. 17:00 Obiadokolacja składająca się z dwóch dań przywiezionych na OW
godz. 19:00 Ognisko dla Wytrwałych
Niedziela
godz. 8:30 Śniadanie (w formie szwedzkiego stołu)
godz. 9:30 Wypływamy z Obrzyc do Gorzycy
godz. 14:30 Zakończenie spływu w Gorzycy. Przewiezienie uczestników naszym transportem na OW "Nad Obrą"
godz. 15:00 Obiad dowieziony na ośrodek i zakończenie imprezy

Koszt uczestnictwa w WEEKENDOWYM SPŁYWIE KAJAKOWYM to 350,00zł za osobę (kajakarze śpiący pod swoim namiotem lub we własnej przyczepie kempingowej 300,00zł).

W wyżej wymienionej cenie zapewniamy:
- Miejsce w dwuosobowym kajaku „Pro-tour 470” (dopłata do solówki – 20,00zł).
- Transport uczestników i sprzętu do Rańska i z Gorzycy.
- Noclegi w domkach lub na polu namiotowym we własnych namiotach (przyczepach kempingowych)
- Wyżywienie (kolacja, 2 x śniadanie, 2 x drugie śniadanie, 2x obiad).
- Stałą opiekę doświadczonej załogi.