EN

Kajaki

Jakie kajaki posiadamy w swojej ofercie?

Jakimi kajakami popływasz u nas?

W zależności na jaki spływ chcą państwo popłynąć, służymy szerokim wyborem sprzętu wodnego. Posiadamy kajaki jedno i dwuosobowe oraz "kanadyjki" w których znajdą miejsce trzy osoby. Oferujemy także oparcie na siedzonko dla małego dziecka, aby mogło płynąć z obojgiem rodziców w kajaku dwuosobowym. Poniżej przedstawiamy więcej szczegółów dotyczących poszczególnych rodzajów kajaków.Długość Szerokość Waga
470 cm 78 cm 38 kg

Aquarius Pro Tour 470

Podstawowy dwuosobowy kajak polietylenowy w naszej wypożyczalni. Mocna i sprawdzona konstrukcja w różnych sytuacjach o każdej porze roku. Kajak doskonale zachowuje się na rzece górskiej oraz typowo zwałkowej jak np. dolny odcinek Obry przy niskim stanie wody. Komfortowe, wygodne i składane siedzenia stanowią duży atut tego kajaka na spływach jedno jak i wyprawach kilkudniowych. Bagażnik o pojemności 90 litrów z lukiem bagażowym chroni ładunek podczas wypraw. Kajak Aquarius Pro Tour 470 to konstrukcja niezatapialna o dobrych właściwościach nautycznych jest doskonała na trudne rzeki, ale także bardzo dobrze spisuje się na jeziorze. W kajaku Pro Tour zostało specjalnie wzmocnione dno – dodatkową warstwą polietylenu – nadaje sztywności konstrukcji kajaka i zapobiega odkształceniom. Końcówka kila jest elementem wymiennym, ponieważ jest najbardziej narażona na uszkodzenie podczas przeciągania kajaka. Na dziobie znajduje się praktyczny odpływ zakręcany korkiem, przez który w łatwy sposób można wylać wodę z wnętrza kajaka. Jest to bezpieczny, turystyczny kajak dwuosobowy z miejscem dla dziecka.

Długość Szerokość Waga
470 cm 78 cm 33 kg

Aquarius Pro Tour 470

Pro-tour 470 w starszej wersji dla koneserów. Bardzo dobry na małe rzeczki typu Pliszka, Ilanka oraz na dolne odcinki Obry. Bardzo dobry do wielodniowego płynięcia w pojedynkę z bagażem. Jest wytrzymały i zwrotny. Jego atutem jest waga 33 kg.

Długość Szerokość Waga
385 cm 68 cm 19 kg

Polietylenowy kajak jednoosobowy – TRAPER

Traper jest pierwszą polietylenową jedynką marki Aquarius. Kajak ten stworzony został specjalnie na polskie rzeki. Kajak ten sprawdza się w trudnych warunkach, takich jak boczny wiatr, fale oraz niski stan wody. Traper posiada m.in. trzy podstawowe zalety, które potwierdziły się w testach w kilku profesjonalnych wypożyczalniach: mianowicie duży kokpit, który podnosi komfort użytkowania kajaka np. przy przepływaniu nad przeszkodami, przy ewakuowaniu się z kajaka lub przy dłuższych wyprawach, gdy w zbyt małym kokpicie czujemy się źle. Kolejnym plusem Trapera jest konstrukcja dna – jest ono płaskie – co daje nam nie tylko stabilność na wodzie, niewywrotność ale i bezpieczeństwo przy pokonywaniu przeszkód – gdzie kajaki z owalnym dnem tracą stabilność, co prowadzi często do przewracania się kajaka. Posiadamy również fartuchy do tego typu kajaków.

Długość Szerokość Waga
330 cm 70 cm 19 kg

Polietylenowy kajak jednoosobowy – „AQUA SOLO”

Prawdziwy pogromca nizinnych rzek, na których spisuje się niezawodnie. Bardzo wytrzymały i odporny na przeszkody. Doskonały na rzeczki z duża ilością drzew, szeroki kokpit umożliwia łatwe pokonywanie przeszkód. Posiadamy również fartuchy do tego typu kajaków.

Długość Szerokość Waga
450 cm 88 cm 40 kg

Kanadyjka – „CANOE TUKAN”

Duże polietylenowe Canoe trzyosobowe. Konstrukcja została opracowana przez wielokrotnego mistrza świata w kajakarstwie górskim Petra Sodomkę . TUKAN jest podstawowym sprzętem w spływach górskich na górnej Wełtawie. Canoe zaprojektowane jest specjalnie dla turystycznego pływania po trudnych rzekach z dużą ilością przeszkód. Oferuje on możliwość transportu większej ilości bagażu, psa lub trzeciej osoby. Duża szerokość zwiększa stabilność.

Długość Szerokość Waga
500 cm 80 cm 35 kg

Kajak dwuosobowy z laminatu

Dwuosobowy bardzo wygodny kajak o konstrukcji laminatowej ze stałymi siedzeniami. Kajak sztywny, stabilny i łatwy w prowadzeniu. Polecamy głównie na odcinki powyżej Międzyrzecza. Nadaje się do rekreacji i rodzinnego wypoczynku na wodzie, nawet mało doświadczony użytkownik będzie czuł się w nim bezpiecznie. Ceniony przez amatorów i profesjonalistów.

Długość Szerokość Waga
500 cm 80 cm 32-36 kg

Kajak dwuosobowy z włókna szklanego

Stara sprawdzona konstrukcja z żywic epoksydowych. Utrzymujemy jeszcze niewielką flotyllę tych kajaków, ponieważ są amatorzy tego sprzętu. Kajak najpojemniejszy ze wszystkich posiadanych przez nas kajaków, takim sprzętem pływało się z bagażem na dwutygodniowe spływy kajakowe.

Cennik wynajmu sprzętu wraz z jego transportem na rzece Obrze (Odcinek Rańsko - Chycina)

Ilość dni / dodatkowe usługi Kajak dwuosobowy (Protour lub z włókna szklanego) Kajak jednoosobowy (Traper lub Solo) Kajak typu Tukan
1 dzień 100 zł 80 zł 100 zł
2 dni 180 zł 140 zł 180 zł
3-4 dni 70 zł / dzień 60 zł / dzień 80 zł / dzień
Transport bagażu 250 zł / dzień (grupy do 20 osób)
Przewodnik 300 zł / dzień

Spływy na pozostałych odcinkach Obry / na rzekach Paklica, Pliszka, Ilanka / spływy dłuższe niż 4 dni

Dodatkowe usługi Kajak dwuosobowy (Protour lub z włókna szklanego) Kajak jednoosobowy (Traper lub Solo) Kajak typu Tukan
60 zł / dzień
+transport 3 zł / km
50 zł / dzień
+transport 3 zł / km
70 zł / dzień
+transport 3 zł / km
Transport bagażu 250 zł / dzień (grupy do 20 osób)
Przewodnik 300 zł / dzień